Kursy

Nasze kursy przez Internet

Wykładowca: mgr Aleksandra Piskorska

Informacje ogólne:

Umiejętność szybkiego czytania w dzisiejszym informacyjnym świecie się wydaje się być niezbędna w procesie uczenia się. Celem tego kursu jest pokazanie, że nauka szybkiego czytania może być nie tylko pomocna w przyswajaniu wiedzy, ale także w selekcji i przetwarzaniu informacji. Dzięki niej usprawnia się nasze zapamiętywanie tekstu, i co najważniejsze poszerza się zakres słownictwa. Przy okazji wykonujemy skuteczny trening naszego mózgu. Kurs ten jest niezwykle łatwym i niewymagającym wielkiego wysiłku szkoleniem, do którego potrzebna jest jedynie niewielka doza cierpliwości i chęć uczenia się.

 

Zagadnienia programowe:

Na tym kursie zapoznacie się Państwo z podstawowymi technikami stosowanymi w procesie nauki szybkiego czytania, które mają na celu:

· zwiększenie tempa czytania

· podniesienie poziomu koncentracji

· wzrost rozumienia tekstu

· intensyfikację zapamiętywania

Kurs wyposaży słuchaczy w wiedzę o funkcjach oczu i mózgu, oraz o tym jak zaoszczędzić swój czas przy skutecznej selekcji i porządkowaniu informacji.
Podręcznik zawiera przykłady wybranych ćwiczeń, na które składa się część teoretyczna oraz praktyczna w formie zadań do wykonania.

Adresaci: nauczyciele, pedagodzy, bibliotekarze, studenci oraz wszystkie osoby zainteresowane tematyką szybkiego czytania.

Metoda kształcenia

Nauczanie odbywa się za pośrednictwem sieci Internet. Szkolenie realizowane jest indywidualnie w modelu asynchronicznym. Oznacza to, że naukę można rozpocząć w dowolnym momencie i pracować w dogodnym dla siebie czasie. Istotą tej formy kształcenia jest sposób komunikacji z/między uczestnikami. Nad szkoleniem czuwa nauczyciel, który motywuje uczestnika szkolenia poprzez ocenianie jego prac, czy też odpowiada na pytania. Uczestnik szkolenia podobnie jak w tradycyjnych formach kształcenia może (chociaż nie musi) aktywnie wykorzystać kontakt z nauczycielem zadając mu pytania, prosząc o wyjaśnienia, itp.

Szkolenie kończy się uzyskaniem dwóch zaświadczeń:

  • Doskonalenia zawodowego nauczycieli
  • Nabycia umiejętności wykorzystania technologii informacyjnej w pracy nauczyciela

 

Forma zaliczenia: wykonanie zadań praktycznych i krótkich testów zaliczeniowych

Liczba godzin szkolenia odpowiada: 20 godzinom realizowanym w sposób tradycyjny

Najkrótszy możliwy termin ukończenia szkolenia: 4 dni

Maksymalny termin ukończenia szkolenia: 30 dni

Wykładowca: mgr Aleksandra Piskorska
Pedagog, wykładowca oraz specjalista w edukacji plastycznej dzieci jak i dorosłych. Ukończyła Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego oraz Kolegium Nauczycielskie w Warszawie. Posiada 5 letnie doświadczenie zawodowe w różnych placówkach oświatowo- wychowawczych oraz instytucjach kulturalnych. Ma na koncie kursy oraz szkolenia dotyczące samokształcenia, e-learningu, wiedzy z zagadnień komputerowych. Od ok. 2 lat pracuje jako wykładowca na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie uczy studentów oraz kadrę pedagogiczną na studiach podyplomowych. Współpracuje również z Uniwersytetem Dzieci w Warszawie w ramach Projektu Latający Uniwersytet Dzieci, gdzie prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży, wzorowane na wykładach i warsztatach akademickich z zakresu nauk humanistycznych.

WZÓR ZAŚWIADCZENIA - pokaż

CENA: 150zł

ZAPISZ SIĘ

 

Kontakt

  • Zamojska 47
    20-102 Lublin
  • 81 441 33 11
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.