Kursy

Nasze kursy przez Internet

 

 

KURS OBECNIE NIE JEST DOSTEPNY W NASZEJ OFERCIE

 

 

 

 

Wykładowca: dr Agata Błachnio

Informacje ogólne:

Kurs przygotowania prezentacji ma na celu zapoznanie Kursanta z zasadami tworzenia prezentacji multimedialnych, zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej. Kursant powinien posiadać program Power Point (płatny) lub Impress (darmowy do ściągnięcia z Internetu). Na zakończenie kursu trzeba będzie wykonać własną kreatywną prezentację, z zastosowaniem wiedzy z kursu.

Zagadnienia programowe:

Wraz z rozwojem komputerów pojawiły się wspaniałe narzędzia pomocne przy przygotowywaniu wystąpień, prezentacji, wykładów, lekcji, warsztatów, np. program Power Point z Microsoft Office oraz Impress z pakietu Open Office. Przygotowanie prezentacji może stać się wspaniałą przygodą, która będzie przynosić nam coraz więcej satysfakcji. Uzyskamy to, jeśli tylko będziemy rozwijać naszą wiedzę i umiejętności, zarówno wiedzę techniczną jak i wiedzę dotyczącą tego, jakie triki zastosować, aby prezentacja była ciekawa, przyciągająca, aby słuchacze zapamiętali ją. Niniejszy kurs podzielony jest na dwie części: w pierwszej Kursant zapozna się z teoretycznymi zasadami przygotowywania prezentacji, w drugiej zaś będzie można znaleźć praktyczne wskazówki, jak pracować w programach do tworzenia prezentacji. Obie części są ze sobą ściśle powiązane i stanowią nierozerwalną całość.

Kurs obejmuje takie zagadnienia jak: rodzaje prezentacji, dobór czcionki, wybór dobrego tytułu, znaczenie kolorów, przygotowanie tabel i wykresów, stworzenie dobrego planu, zasady kompozycji obrazu itd.

Adresaci: pracownicy placówek oświatowo – wychowawczych oraz wszystkie osoby, które na co dzień chcą wykorzystywać dobrodziejstwa technologii multimedialnej.

Metoda kształcenia:

Nauczanie odbywa się za pośrednictwem sieci Internet. Szkolenie realizowane jest indywidualnie w modelu asynchronicznym. Oznacza to, że naukę można rozpocząć w dowolnym momencie i pracować w dogodnym dla siebie czasie. Istotą tej formy kształcenia jest sposób komunikacji z/między uczestnikami. Nad szkoleniem czuwa nauczyciel, który motywuje uczestnika szkolenia poprzez ocenianie jego prac czy też odpowiada na pytania. Uczestnik szkolenia podobnie jak w tradycyjnych formach kształcenia może (chociaż nie musi) aktywnie wykorzystać kontakt z nauczycielem zadając mu pytania, prosząc o wyjaśnienia, itp.

Szkolenie kończy się uzyskaniem dwóch zaświadczeń:

  • Doskonalenia zawodowego nauczycieli
  • Nabycia umiejętności wykorzystania technologii informacyjnej w pracy nauczyciela

 

Forma zaliczenia: po każdym rozdziale uczestnik ma do wykonania zadania oraz po 4 lekcji może zapoznać się z tuto-rialami. Na zakończenie kursu należy wykonać własną kreatywną prezentację, z zastosowaniem wiedzy z kursu.

Liczba godzin szkolenia odpowiada: 20 godzinom realizowanym w sposób tradycyjny

Najkrótszy możliwy termin ukończenia: 5 dni

Maksymalny termin ukończenia szkolenia: 30 dni

Wykładowca: dr Agata Błachnio
psycholog, adiunkt w Katedrze Psychologii Emocji i Motywacji w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Zainteresowania badawcze to: psychologia emocji i psychologia społeczna w tym zachowania nielojalne i nieuczciwe, a także psychologia Internetu.

WZÓR ZAŚWIADCZENIA - pokaż

CENA: 150 zł

ZAPISZ SIĘ

Kontakt

  • Zamojska 47
    20-102 Lublin
  • 81 441 33 11
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.