Kursy

Nasze kursy przez Internet

Wykładowca: dr hab. Lidia Pokrzycka

Cel kursu: celem kursu jest zapoznanie z zasadami składu gazet pod kątem hierarchizacji materiałów na stronach i szaty graficznej. Elementem uzupełnienia będzie krótkie przypomnienie gatunków dziennikarskich.

Program szkolenia

  • gatunki dziennikarskie
  • gazeta w praktyce
  • schematy zajęć

 

Adresaci: szkolenie skierowane jest do nauczycieli prowadzących gazetki szkolne, a także wszystkich zainteresowanych podstawowymi zasadami składu gazet.

Metoda kształcenia:

Nauczanie odbywa się za pośrednictwem sieci Internet. Szkolenie realizowane jest indywidualnie w modelu asynchronicznym. Oznacza to, że naukę można rozpocząć w dowolnym momencie i pracować w dogodnym dla siebie czasie. Nad szkoleniem czuwa nauczyciel, który motywuje uczestnika szkolenia poprzez ocenianie jego prac oraz odpowiada na jego pytania. Uczestnik szkolenia, podobnie jak w tradycyjnych formach kształcenia, może wykorzystać kontakt z nauczycielem zadając mu pytania, prosząc o wyjaśnienia, itp.


Szkolenie kończy się uzyskaniem dwóch zaświadczeń:

  • Doskonalenia zawodowego w zakresie "Podstawowe zasady składu gazet"
  • Nabycia umiejętności wykorzystania technologii informacyjnej

 

Forma zaliczenia: zadanie sprawdzające zawarte w materiale

Liczba godzin szkolenia odpowiada: 10 godzinom realizowanym w sposób tradycyjny

Najkrótszy możliwy termin ukończenia szkolenia: 5 dni

Maksymalny termin ukończenia szkolenia: 30 dni

Prowadzący: dr hab. Lidia Pokrzycka
absolwentka studiów dziennikarskich UW, doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce o specjalności dziennikarstwo, medioznawstwo, autor ponad 120 publikacji naukowych. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie dziennikarskie, od  2010 roku prowadzi dział "Edukacja medialna" w miesięczniku społeczno-pedagogicznym "Nowa Szkoła"

WZÓR ZAŚWIADCZENIA - pokaż

CENA: 150 zł

ZAPISZ SIĘ

Kontakt

  • Zamojska 47
    20-102 Lublin
  • 81 441 33 11
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.