Kursy

Nasze kursy przez Internet

Wykładowca: dr Edyta Masternak

Cel szkolenia: zapoznanie uczestników ze współczesnymi formami przemocy z użyciem technologii informacyjnych i komunikacyjnych: głównie Internetu oraz telefonów komórkowych. Przedstawienie głównych działań profilaktycznych oraz pomocowych w przypadku wystąpienia zjawiska.

Korzyści ze szkolenia: zjawisko cyberprzemocy jest powszechne zarówno w szkole jak i w domu. Nauczyciele, wychowawcy, rodzice- uczestnicy szkolenia poznają prawne aspekty walki z cyberprzemocą, nabędą umiejętności w zakresie przeciwdziałania zjawisku.
Do niemal każdej lekcji dołączone są linki, pod którymi uczestnik znajdzie spoty z kampanii społecznych dotyczących przeciwdziałaniu zjawiska. Posiadają one dużą moc sugestywną, mogą być też wykorzystane przez uczestnika w działalności edukacyjnej względem następnych osób.

 

Metoda kształcenia:

Nauczanie odbywa się za pośrednictwem sieci Internet. Szkolenie realizowane jest indywidualnie w modelu asynchronicznym. Oznacza to, że naukę można rozpocząć w dowolnym momencie i pracować w dogodnym dla siebie czasie. Nad szkoleniem czuwa nauczyciel, który motywuje uczestnika szkolenia poprzez ocenianie jego prac oraz odpowiada na jego pytania. Uczestnik szkolenia, podobnie jak w tradycyjnych formach kształcenia, może wykorzystać kontakt z nauczycielem zadając mu pytania, prosząc o wyjaśnienia, itp.


Szkolenie kończy się uzyskaniem dwóch zaświadczeń:

  • Doskonalenia zawodowego w zakresie cyberprzemocy
  • Nabycia umiejętności wykorzystania technologii informacyjnej

 

Liczba godzin szkolenia odpowiada: 10 godzinom realizowanym w sposób tradycyjny
Najkrótszy możliwy termin ukończenia szkolenia: 7 dni
Maksymalny termin ukończenia szkolenia: 30 dni
Forma zaliczenia: zadanie praktyczne

Prowadzący: dr Edyta Masternak- absolwentka kierunku pedagogika w zakresie pedagogiki specjalnej – resocjalizacji na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Od 2009 roku kontynuuje naukę na studiach doktoranckich, z zakresu pedagogiki resocjalizacyjnej. Od 9 lat praktykujący Wychowawca w internacie w Schronisku dla Nieletnich, Społeczny Kurator  Sądowy dla Dorosłych, nauczyciel akademicki, socjoterapeuta.

WZÓR ZAŚWIADCZENIA - pokaż

CENA: 150 zł

ZAPISZ SIĘ

Kontakt

  • Wyższa Szkoła Nauk Społecznych z siedzibą w Lublinie
    Ośrodek Studiów Podyplomowych, Kursów i Szkoleń
  • Zamojska 47
    20-102 Lublin
  • 81 441 33 11
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ostatnie wiadomości