Kursy

Nasze kursy przez Internet

Wykładowca: mgr Małgorzata Jabłońska-Trautman

Informacje ogólne na temat kursu:

Kurs ma na celu  zdobycie wiedzy pozwalającej rozpoznać ofiarę oraz sprawcę przemocy szkolnej. Szkolenie jest opisem cech charakterologicznych, struktur osobowościowych, mechanizmów działania i postępowania tych osób.

Opis kursu:

Wstęp kursu zawiera opis czynników ryzyka wystąpienia przemocy szkolnej w aspekcie psychologicznym tego zjawiska, z podziałem na rolę środowiska rodzinnego, szkolnego oraz psychologiczno-osobowościowego jednostki. Kurs porusza problem przemocy emocjonalnej ze strony nauczycieli. Zawiera opis cech zachowania sprawcy i ofiary oraz przykłady prowadzenia rozmów mających na celu ochronę ofiary i likwidację przemocy. Kurs kończy się opisem psychologicznych skutków przemocy szkolnej  w sferze emocjonalnej, społecznej i psychiczno-fizycznej.

Adresaci: Szkolenie skierowane jest do wszystkich tych, którzy chcą walczyć z przemocą szkolną. dyrektorów szkół, nauczycieli, specjalistów - psychologów, pedagogów, wychowawców placówek i rodziców oraz wszystkich mających kontakt z uczniami.

Metoda kształcenia:

Nauczanie odbywa się za pośrednictwem sieci Internet. Szkolenie realizowane jest indywidualnie w modelu asynchronicznym. Oznacza to, że naukę można rozpocząć w dowolnym momencie i pracować w dogodnym dla siebie czasie. Nad szkoleniem czuwa nauczyciel, który motywuje uczestnika szkolenia poprzez ocenianie jego prac oraz odpowiada na jego pytania. Uczestnik szkolenia, podobnie jak w tradycyjnych formach kształcenia, może wykorzystać kontakt z nauczycielem zadając mu pytania, prosząc o wyjaśnienia, itp.

Szkolenie kończy się uzyskaniem dwóch zaświadczeń:

  • Doskonalenia zawodowego nauczycieli
  • Nabycia umiejętności wykorzystania technologii informacyjnej w pracy nauczyciela

 

Forma zaliczenia: wykonanie zadań praktycznych

Liczba godzin szkolenia odpowiada: 10 godzinom realizowanym w sposób tradycyjny

Najkrótszy możliwy termin ukończenia szkolenia: 7 dni

Maksymalny termin ukończenia szkolenia: 30 dni

Prowadzący: mgr Małgorzata Jabłońska-Trautman

Psycholog, psychoterapueta. Ukończyła podyplomowy 4 letni kurs psychoterapii w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jest członkiem Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

WZÓR ZAŚWIADCZENIA - pokaż

CENA: 120 zł

ZAPISZ SIĘ

Kontakt

  • Wyższa Szkoła Nauk Społecznych z siedzibą w Lublinie
    Ośrodek Studiów Podyplomowych, Kursów i Szkoleń
  • Zamojska 47
    20-102 Lublin
  • 81 441 33 11
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ostatnie wiadomości